Jak zabezpieczyć drewno na zewnątrz przed słońcem?
Zabezpieczanie silnie nasłonecznionego drewna
13 czerwca 2017
Więźba dachowa
Najczęściej popełniane błędy podczas impregnacji drewna konstrukcyjnego
8 września 2017
Olejowanie drewna tarasowego

Oleje do drewna zyskują coraz większą popularność – zwłaszcza wśród fanów ekobudownictwa i naturalnych materiałów. W odróżnieniu od lakierobejcy, olej do drewna nie tworzy ochronnej powłoki, penetrując drewno i zabezpieczając je „od środka”. Dodatkowo, produkty te doskonale wydobywają naturalne piękno i charakter materiału.

Olejowanie drewna – dlaczego warto?

Olejowanie drewna z preparatem VIDARON Olej do mebli ogrodowych

Na początku należy rozprawić się z mitem, jakoby oleje do drewna były mniej skuteczne niż lakierobejce i lakiery. W rzeczywistości zabezpieczają one drewno w inny sposób, wnikając głęboko i wzmacniając jego strukturę, jednocześnie nie zatykając porów. Dzięki temu materiał może oddychać, a jednocześnie nie chłonie wody. Olejowanie drewna chroni je ponadto przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, brudem, pękaniem czy gniciem. Dodatkowo, dzięki swoim właściwościom dekoracyjnym, olej do drewna wydobywa naturalną barwę, słoje i strukturę.

Olej do drewna VIDARON

VIDARON Olej do mebli ogrodowych to produkt przeznaczony do zastosowań zewnętrznych. Dzięki zawartości naturalnego wosku roślinnego Carnauba, tworzy on naturalną barierę, chroniącą przed ścieraniem i warunkami atmosferycznymi. Jest to najtwardszy, naturalny wosk, pozwalający na osiąganie wyższych parametrów odpornościowych. Kolejną przewagą olejowania drewna nad innymi rozwiązaniami jest możliwość stosowania punktowego. Renowacja drewnianej podłogi z pomocą lakieru polega na zeszlifowaniu całości powierzchni i jej ponownym malowaniu. VIDARON Olej do mebli ogrodowych pozwala na pracę miejscową, co znacznie obniża koszty (zarówno czasu, jak i finansowe).

Sprawdź cenę VIDARON OLEJ DO MEBLI OGRODOWYCH https://www.vidaron.pl/sklep/olej-do-mebli-ogrodowych-750ml.html

Olejowanie drewna krok po kroku

Olejowane drewno

Aplikacja oleju do drewna jest prosta i powinien poradzić sobie z nią każdy majsterkowicz. Przed nałożeniem preparatu należy go dokładnie wymieszać, co pozwoli na zachowanie jednolitej barwy i konsystencji. Powierzchnia, na której będziemy pracować, powinna zostać dokładnie przeszlifowana, odpylona i odtłuszczona. Należy pamiętać, iż wilgotność drewna nie powinna przekraczać 20 proc. VIDARON Olej do mebli ogrodowych nakładamy pędzlem lub gąbką w dwóch warstwach. Po 15 minutach od nałożenia pierwszej z nich olejowaną powierzchnię należy oczyścić z ewentualnego nadmiaru preparatu, następnie zostawiając element na 6 godzin do wyschnięcia. Po nałożeniu drugiej warstwy drewno jest zabezpieczone! Przy pracy na elementach zewnętrznych należy sprawdzić prognozę pogody – idealne warunki to bezdeszczowy dzień o temperaturze od -5 do 30ºC.