Drewniany taras
Jak zabezpieczyć drewniany taras przed zimą?
25 października 2017
drewniane meble zabezpieczenie
Jak zabezpieczyć drewniane meble w kuchni?
30 listopada 2017
Impregnowanie drewna

Zastanawiasz się jak najlepiej zabezpieczyć surowe drewno przed czynnikami zewnętrznymi, wilgocią, grzybami i szkodnikami? Takie pytanie często otrzymują od Klientów eksperci marki Vidaron, dlatego dziś opracowali fachowy poradnik: jak zabezpieczyć surowe drewno. Poznaj najlepszy ich zdaniem środek, doceniany przez tysiące klientów.

To Impregnat Ochronny – Gruntujący VIDARON

Impregnat Ochronny – Gruntujący Vidaron:

  • Głęboko penetruje drewno, zapewniając pełną ochronę biologiczną (przed grzybami pleśniowymi, sinizną, grzybami powodującymi głęboki rozkład drewna, owadami i technicznymi szkodnikami drewna).
  • Wzmacnia strukturę drewna.
  • Redukuje chłonność drewna.
  • Zwiększa wydajność wyrobów nawierzchniowych.

Polecany jest jako warstwa gruntująca pod impregnaty ochronno-dekoracyjne, lakiery, lakierobejce oraz emalie ogólnego stosowania.

Wydajność: około 6 m² / L
Opakowania:700 ml, 2.5 L, 4.5 L, 9 L

Sprawdź cenę producenta https://www.vidaron.pl/sklep/impregnat-ochronny-gruntujacy.html

Impregnat Ochronny Gruntujący

Jak zaimpregnować surowe drewno

  • Przygotuj podłoże, Surowe drewno ma być suche, oczyszczone, gładkie, wolne od kurzu i żywicznych plam. Miejsca zażywiczone przemyj benzyną ekstrakcyjną, a następnie je wysusz.
  • Drewno powinno być wcześniej wysezonowane i wysuszone, o wilgotności nie większej niż 20%, ponieważ wilgotne nie wchłonie impregnatu.
  • Przeszlifuj drewno papierem ściernym o gradacji 120-200. Dzięki temu podkreślisz piękne słoje i wydłużysz trwałość impregnatu.

Szlifowanie drewna

Suche i przeszlifowane drewno zabezpiecz Impregnatem Ochrono-Gruntującym VIDARON. Będzie on stanowił podkład pod impregnat w kolorze i będzie miał ostateczny wpływ na trwałość zabezpieczenia drewna. Starannie wymieszaj impregnat (by miał jednorodną konsystencję i barwę), nie rozcieńczaj. Nałóż za pomocą pędzla 1 warstwę (pozostaw do wyschnięcia na 24 godz.). Następnie przetrzyj powierzchnię papierem ściernym i dokładnie odpyl. Kolejno nałóż impregnat w kolorze (Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy).

Sprawdź cenę u producenta https://www.vidaron.pl/sklep/impregnat-ochronno-dekoracyjny-powlokotworczy-2-5l.html

Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy VIDARON

Aplikacja Impregnatu Ochronno-Gruntującego

Starannie wymieszaj Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy VIDARON. Nie rozcieńczaj. Nakładaj w temperaturze podłoża i otoczenia od 5°C do 30°C i wilgotności względnej powietrza do 65%. Nałóż pędzlem równomiernie na całą powierzchnię. Po ok. 10 minutach rozetrzyj suchym pędzlem wzdłuż słojów drewna. Nałóż minimum 2 warstwy impregnatu w 12-godzinnych odstępach. Przed nałożeniem kolejnej warstwy przeszlifuj powierzchnię papierem o gradacji 320 i odpyl. Prawidłowo nałożony impregnat daje transparentne powłoki z widocznym usłojeniem drewna. Powierzchnia uzyskuje pełne właściwości użytkowe po minimum 7 dniach od impregnacji.