Jak chronić drewno przed szkodnikami
29 listopada 2016
Ochrona więźby dachowej przed kornikami
Jak ochronić więźbę dachową przed owadami
23 stycznia 2017
Jak zabezpieczyć drewno przed sinizną

Sinizna to najczęściej spotykana wada drewna, która powoduje pojawianie się na jego powierzchni plam i przebarwień w różnych odcieniach. Atakuje drewno każdego gatunku, a odpowiedzialne za jej obecność są grzyby należące do workowców i grzybów niedoskonałych.

Pojawienie się sinizny na drewnie jest związane najczęściej z uszkodzeniem jego powierzchni lub usunięcia kory.

Rozwojowi grzybów odpowiedzialnych za pojawienie się sinizny sprzyja odpowiednia wilgotność powietrza i temperatura. Kupując drewno pamiętaj by sprawdzić, czy jest dobrze wysuszone – jego wilgotność powinna być zredukowana do wartości, przy której szkodniki i mikroorganizmy nie są nim zainteresowane.

Ochrona drewna przed sinizną

Czym zabezpieczyć drewno przed sinizną?

Do zabezpieczenia drewna przed sinizną warto skorzystać z dobrych środków ochronnych. Najlepszy do ochrony powierzchni drewna architektonicznego jest VIDARON Impregnat Konstrukcyjny.

VIDARON Impregnat Konstrukcyjny to wysokiej jakości środek, służący do skutecznego zabezpieczania drewna architektonicznego. Chroni przed działaniem grzybów i owadów zapewniając niezmywalną ochronę. Głęboko wnika w drewno i jest odporny na trudne warunki atmosferyczne.

Dowiedz się też CZYM ZABEZPIECZYĆ DREWNO PRZED KORNIKAMI https://vidaron.pl/sklep/blog/czym-zabezpieczyc-drewno-przed-kornikami/

Impregnat Konstrukcyjny ma starannie dobrany skład, można go stosować nie tylko w warunkach domowych, ale i przemysłowych (do impregnacji ciśnieniowej).

VIDARON Impregnat Konstrukcyjny

Impregnat Konstrukcyjny jest wielofunkcyjny i nie zachodzi konieczność pokrywania go dodatkową warstwą innego środka do drewna. Aby podnieść walory estetyczne zabezpieczanej impregnatem powierzchni można pomalować go przy użyciu produktów do dekoracji drewna.

Impregnat Do Drewna Konstrukcyjnego kolory

VIDARON Impregnat Konstrukcyjny:

  • idealny do malowania drewna architektonicznego i więźby dachowej,
  • do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków,
  • głęboko penetruje i wnika w drewno,
  • skutecznie chroni przed grzybami, pleśnią i sinizną.

Sprawdź VIDARON IMPREGNAT DO DREWNA KONSTRUKCYJNEGO https://vidaron.pl/sklep/impregnat-konstrukcyjny-gotowy-do-uzycia-5kg.html?___SID=U

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz