Jak zapobiec ciemnieniu drewna
Jak zapobiec ciemnieniu drewna?
15 września 2016
Jak chronić drewno przed szkodnikami
29 listopada 2016
Konserwacja więźby dachowej

Wszystkie elementy więźby dachowej muszą być w doskonałym stanie i idealnej jakości. Jest to szkielet, który podtrzymuje całą konstrukcję dachową, w związku z czym musisz zadbać o odpowiednie zabezpieczenie wszystkich drewnianych elementów więźby, zaimpregnowanie jej i konserwację.

Niezabezpieczone drewno jest narażone nie tylko na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, ale również na pleśń, grzyby i szkodniki, które znacznie osłabiają jego właściwości konstrukcyjne. Bardzo niebezpieczne jest również działanie owadów, które  drążąc korytarze poważnie uszkadzają tkankę drewna i obniżają jego wytrzymałość.

Impregnacja i konserwacja więźby dachowej

Doskonałą metodą na zabezpieczenie więźby dachowej przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, grzybami i owadami (np. kornikami) jest impregnacja. Najlepiej pomalować więźbę dachową Impregnatem Konstrukcyjnym, którego specjalna receptura zapewnia niewymywaną ochronę.

Drewniana więźba dachowa

VIDARON Impregnat Konstrukcyjny :

  • zapewnia niewymywalną ochronę,
  • chroni przed grzybami i owadami,
  • odporny na trudne warunki atmosferyczne,
  • głęboko penetruje i wnika w drewno,
  • do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków.

VIDARON Impregnat konstrukcyjny  dostępny jest zarówno bezbarwny, podkreślający naturalne usłojenie drewna, jak i w kolorze brązowym i zielonym. Impregnacja więźby dachowej nie jest trudna – specjalna formuła i konsystencja produktów zapewniają łatwą aplikację (możesz impregnować pędzlem, wałkiem, przez zanurzanie, natrysk lub metodą próżniowo-ciśnieniową).

Sprawdź cenę VIDARON IMPREGNAT DO DREWNA KONSTRUKCYJNEGO KONCENTRAT    https://vidaron.pl/sklep/impregnat-konstrukcyjny-koncentrat-1-9-1kg.html?___SID=U

Czym impregnować więźbę dachową

Sprawdź cenę VIDARON IMPREGNAT KONSTRUKCYJNY GOTOWY DO UŻYCIA https://vidaron.pl/sklep/impregnat-konstrukcyjny-gotowy-do-uzycia-5kg.html?___SID=U

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz