Jak zabezpieczyć drewno na dach?

Jak zapobiec ciemnieniu drewna
Jak zapobiec ciemnieniu drewna?
15 września 2016
Jak chronić drewno przed szkodnikami
29 listopada 2016
Konserwacja więźby dachowej

Wszystkie elementy więźby dachowej muszą być w doskonałym stanie i idealnej jakości. Jest to szkielet, który podtrzymuje całą konstrukcję dachową, w związku z czym musisz zadbać o odpowiednie zabezpieczenie wszystkich drewnianych elementów więźby, zaimpregnowanie jej i konserwację.

Niezabezpieczone drewno jest narażone nie tylko na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, ale również na pleśń, grzyby i szkodniki, które znacznie osłabiają jego właściwości konstrukcyjne. Bardzo niebezpieczne jest również działanie owadów, które  drążąc korytarze poważnie uszkadzają tkankę drewna i obniżają jego wytrzymałość.

Impregnacja i konserwacja więźby dachowej

Doskonałą metodą na zabezpieczenie więźby dachowej przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, grzybami i owadami (np. kornikami) jest impregnacja. Najlepiej pomalować więźbę dachową Impregnatem Konstrukcyjnym, którego specjalna receptura zapewnia niewymywaną ochronę.

Drewniana więźba dachowa

VIDARON Impregnat Konstrukcyjny :

  • zapewnia niewymywalną ochronę,
  • chroni przed grzybami i owadami,
  • odporny na trudne warunki atmosferyczne,
  • głęboko penetruje i wnika w drewno,
  • do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków.

VIDARON Impregnat konstrukcyjny  dostępny jest zarówno bezbarwny, podkreślający naturalne usłojenie drewna, jak i w kolorze brązowym i zielonym. Impregnacja więźby dachowej nie jest trudna – specjalna formuła i konsystencja produktów zapewniają łatwą aplikację (możesz impregnować pędzlem, wałkiem, przez zanurzanie, natrysk lub metodą próżniowo-ciśnieniową).

Sprawdź cenę VIDARON IMPREGNAT DO DREWNA KONSTRUKCYJNEGO KONCENTRAT    https://vidaron.pl/sklep/impregnat-konstrukcyjny-koncentrat-1-9-1kg.html?___SID=U

Czym impregnować więźbę dachową

Sprawdź cenę VIDARON IMPREGNAT KONSTRUKCYJNY GOTOWY DO UŻYCIA https://vidaron.pl/sklep/impregnat-konstrukcyjny-gotowy-do-uzycia-5kg.html?___SID=U

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz