Więźba dachowa
Najczęściej popełniane błędy podczas impregnacji drewna konstrukcyjnego
8 września 2017
Impregnowanie drewna
Jak zabezpieczyć surowe drewno
27 listopada 2017
Drewniany taras

Jeżeli chcemy, żeby drewniany taras przy naszym domu posłużył na lata musimy odpowiednio o niego zadbać. Drewniany taras od samego początku powinien być odpowiednio zaimpregnowany. Niestety drewno znajdujące się na zewnątrz jest narażone na działanie różnych szkodliwych czynników. Dlatego taras czy inne elementy małej architektury wykonanej z drewna dobrze jest sprawdzić przed każdą zimą. Jeżeli dostrzeżemy uszkodzenia należy je naprawić i zabezpieczyć odpowiednim preparatem do drewna.

Kontroluj stan drewnianych elementów w swoim ogrodzie

Wyrobienie sobie nawyku kontrolowania naszego tarasu przed każdą zimą, może zaoszczędzić nam sporo czasu w przyszłości. Zamiast remontować taras po zimie, możemy go zabezpieczyć przed jej negatywnymi skutkami jeszcze jesienią. Brak odpowiedniej profilaktyki może skutkować tym, że drobne uszkodzenia w drewnie, po zimie mogą osiągnąć zdecydowanie większy rozmiar.

Zadaszony drewniany taras

Jakie preparaty do drewna zastosować?

Wybór preparatu do drewna zależy głównie od tego w jakim stanie jest drewno na naszym tarasie. Jeżeli zabezpieczamy surowe drewno trzeba je odpowiednio zaimpregnować. Najlepiej wybrać głęboko penetrujący impregnat, który wniknie głęboko w strukturę drewna. Wysokiej jakości VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny  zapewni doskonałą ochronę przed zmianami temperatur i wilgocią. Drewno, które było już wcześniej malowane należy sprawdzić. Jeżeli znajdują się w nim uszkodzenia trzeba je naprawić i zaimpregnować.

Lakierobejca w puszce

Kiedy impregnat wyschnie, taras można pomalować VIDARON Lakierobejcą Ochronno – Dekoracyjną. Warstwa finalna będzie dodatkowym zabezpieczeniem, ale przede wszystkim sprawi, że nasz taras zyska piękny kolor z satynowym połyskiem, który nie zakryje naturalnego wyglądu drewna. Należy pamiętać, że tylko wysokiej jakości preparaty do drewna odpowiednio zabezpieczą nasz taras przed zimą.

 

Sprawdź VIDARON ŚRODKI DO IMPREGNACJI DREWNA: https://www.vidaron.pl/sklep/produkty/na-zewnatrz.html